BEJÁRÓS, NYÁRI NAPKÖZIS

A NAGY MÚZEUMKALAND!

AVE CAESAR!

Újra indul a fővárosunk múzeumait, bemutatóhelyeit felfedező sorozatunk! Évről-évre más és más történelmi korszakban kalandozunk majd, hogy a római kortól kezdve Mátyás király reneszánsz udvarán át az 1848-49-es forradalom és szabadságharc legjelesebb eseményeit is megismerve egyre otthonosabban érezzük magunkat a múzeumok csodálatos világában. 5 nap, öt helyszín, sok izgalmas látnivaló, játék, alkotás vár ránk. A tábor díja minden költséget magában foglal.

Ajánlott korosztály: 9-13 éves korig

Időpont: 2024. július 1-5., naponta 7.30-17.00 óráig

A kiállítások, bemutatóhelyek megtekintése során a történelem még a kevéssé érdeklődő felfedezők számára is érdekessé, izgalmassá válik. Az elkészített tárgyak a saját tulajdonukat, felszerelésüket képezik, így ezek, illetve a megszerzett ismeretek, élmények birtokában egyre inkább személyessé válik számukra a kor történelme. Magukat is el tudják helyezni, meg tudják határozni egy korabeli közösség részeként, illetve tapasztalati szinten betekintést nyernek jellegzetes alkotási folyamatokba az egyes manuális tevékenységek tanulásával, gyakorlásával: pl. fémdomborítás, viasztáblára írás, mozaik készítés. Közösségi játékokkal, drámapedagógiai elemekkel színesítjük az interaktív befogadás lehetőségeit, a közösség erejének megtapasztalását.

Napi programunk felépítése:
7.30-8.00 Találkozó a Városligetben a Nagyjátszótéren
8.00-9.00 Játék, mozgás, beszélgetés az aznapi terveinkről, témáról
9.00-10.00 Utazás a kalandozóhelyünkre, tízórai
10.00-12.00 Múzeumi élményprogram 12.00-13.00 Ebéd
13.00-14.00 Játék, mozgás vagy pihenés, kinek mi esik jól
14.00-15.30 Múzeumi alkotó élményprogram
15.30-16.00 Utazás a találkozóhelyre
16.00-17.00 Játékos napösszegzés, uzsonna, felfedezők hazautazása.

Részvételi díj: 54.000 Ft/fő (két részletben befizethető)

A kiállítások, bemutatóhelyek megtekintése során a történelem még a kevéssé érdeklődő felfedezők számára is érdekessé, izgalmassá válik. Az elkészített tárgyak a saját tulajdonukat, felszerelésüket képezik, így ezek, illetve a megszerzett ismeretek, élmények birtokában egyre inkább személyessé válik számukra a kor történelme. Magukat is el tudják helyezni, meg tudják határozni egy korabeli közösség részeként, illetve tapasztalati szinten betekintést nyernek jellegzetes alkotási folyamatokba az egyes manuális tevékenységek tanulásával, gyakorlásával: pl. fémdomborítás, viasztábla írás, mozaik készítés. Közösségi játékokkal, drámapedagógiai elemekkel színesítjük az interaktív befogadás lehetőségeit, a közösség erejének megtapasztalását.

A jelentkezési lap innen letölthető.